Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W przypadku włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej nauczyciele obu szkół z dniem 1 września stają się z mocy prawa nauczycielami ośmioklasowej szkoły podstawowej z...

PORADA PRAWNA

Czy w przypadku włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej, w pierwszej kolejności powinnam, jako dyrektor podstawówki, przydzielić godziny i zapewnić etaty swoim nauczycielom? Czy muszę ograniczyć nauczycielom szkoły podstawowej etaty, żeby zapewnić pracę nauczycielom włączanego gimnazjum?

W przypadku włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej nauczyciele obu szkół z dniem 1 września stają się z mocy prawa nauczycielami ośmioklasowej szkoły podstawowej z takimi samymi prawami. 

Dyrektor szkoły w projekcie organizacyjnym przydziela godziny wszystkim nauczycielom z uwzględnieniem ich kwalifikacji i ilości dostępnych godzin. Żadna z grup nie ma tutaj przywileju pierwszeństwa - zarówno nauczyciele dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej, jak i nauczyciele dotychczasowego gimnazjum, w projekcie organizacyjnym są już planowani jako nauczyciele ośmioletniej szkoły podstawowej.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT