Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przyznawanie świadczeń socjalnych nie może zostać uzależnione w regulaminie ZFŚS od spełnienia innego kryterium niż sytuacja życiowa, rodzinna i materialna osoby...

PORADA PRAWNA

Czy zapis w Regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych głoszący, iż: "Świadczenia pieniężne z okazji świąt przysługują pracownikom szkoły, dla których jest ona głównym miejscem zatrudnienia (powyżej 1/2 etatu)" jest zgodny z prawem?

Przyznawanie świadczeń socjalnych nie może zostać uzależnione w regulaminie ZFŚS od spełnienia innego kryterium niż sytuacja życiowa, rodzinna i materialna osoby uprawnionej (jest to tzw. kryterium socjalne). Wymiar zatrudnienia nie mieści się w ramach kryterium socjalnego. Zapis regulaminu pozbawiający prawa do świadczeń socjalnych osoby zatrudnione poniżej ½ etatu jest więc nieważny (art. 8 ust. 2 w zw. z ust. 1 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2191 w zw. z art. 9 § 2 i art. 300 KP w zw. z art. 58 KC). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT