Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Taka sytuacja jest możliwa. Poza tym proszę pamiętać, że rozpoznanie u wspomnianego dziecka niepełnosprawności umysłowej nie ogranicza w żaden sposób jego prawa do...

PORADA PRAWNA

30 stycznia 2015 Prawo oświatowe

Dziecko 5-letnie uczęszczające w roku szkolnym 2014/2015 do oddziału przedszkolnego posiada orzeczenie o kształceniu specjalnym i ma upośledzenie w stopniu lekkim. Rodzic twierdzi,że obecnie już takiego upośledzenia nie ma i pójdzie do kl.I. Czy może zaistnieć taka sytuacja?

Taka sytuacja jest możliwa. Poza tym proszę pamiętać, że rozpoznanie u wspomnianego dziecka niepełnosprawności umysłowej nie ogranicza w żaden sposób jego prawa do podjęcia nauki szkolnej w terminie. O tym, czy skorzystać z odroczenia obowiązku szkolnego decydują wyłącznie rodzice. O ewentualnym wystąpieniu do PPP z wnioskiem o wydanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego na etap edukacji wczesnoszkolnej - także decydują tylko rodzice. 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT