Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel kontynuuje staż licząc 9 miesięcy od dnia 7 września, ponieważ u poprzedniego pracodawcy uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego, a przerwa w zatrudnieniu...

PORADA PRAWNA

22 maja 2017 Awans zawodowy

Jesteśmy Publiczną Szkołą prowadzoną przez Stowarzyszenie. Jak wygląda procedura awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego w sytuacji, gdy zatrudniamy nauczyciela, który realizował staż na nauczyciela mianowanego w innej placówce, jednak z dniem 31 sierpnia przestał tam pracować. Zostało mu do końca 9 miesięcy stażu, jednak pracę u nas rozpoczął z dniem 7 września (data na umowie). Czy termin zakończenia stażu to 31 maja, czy powinniśmy wydłużyć czas stażu o te 7 dni, czy w ogóle dyskwalifikuje to nauczyciela do kontynuowania stażu w naszej placówce? Nadmienię również, że nauczyciel napisał w poprzedniej placówce sprawozdanie za czas stażu i otrzymał pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu.

Nauczyciel kontynuuje staż licząc 9 miesięcy od dnia 7 września, ponieważ u poprzedniego pracodawcy uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego, a przerwa w zatrudnieniu nie przekroczyła 3 miesięcy. Do okresu stażu nie można wliczyć okresu od dnia 1 do 6 września, kiedy nauczyciel nie pracował na stanowisku pedagogicznym (art. 9c ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 1 ust. 2 pkt 2 lit a), art. 9f ust. 2 KN).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT