Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam, proszę o wzór pisma z podstawą prawną o udzieleniu nauczycielowi w szkole feryjnej zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy/oraz niepełnym urlopu bezpłatnego.
Dzień dobry,
przygotowane dokumenty mogą Państwo znaleźć pod adresami: https://www.nadzor-pedagogiczny.pl/wzor-pisma-o-udzielenie-urlopu-bezplatnego-nauczycielowi-zatrudnionemu-w-niepelnym-wymiarze/2501
oraz: https://www.nadzor-pedagogiczny.pl/wzor-pisma-o-udzielenie-urlopu-bezplatnemu-nauczycielowi-zatrudnionemu-w-pelnym-wymiarze/2502
Jednocześnie informujemy o możliwości zgłaszania propozycji dokumentów za prośrednictwem strony: http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/zaproponuje-nowy-dokumentz poważaniem Zespół FORUM.
Z pozdrowieniami,
Zespół redakcyjny www.nadzor-pedagogiczny.pl
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pierwszy urlop dla poratowania zdrowia a 7 lat stażu i nieobecności trwające dłużej niż 6 m-cy. Jak należy interpretować zapis art. 73 ust. 3 i 4 KN? Nauczycielka zatrudniona w 2011 r. (do nadal, na 1 etat) na chwilę obecną – nie na chwilę zakładanego dnia skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia, legitymuje się stażem 8 lat, 1 m-c, 15 dni (do stażu nie wliczono 7 dni urlopu bezpłatnego, ani przerwy w zatrudnieniu trwającej 2 m-ce i 2 dni). W okresie zatrudnienia przebywała na urlopach związanych z rodzicielstwem i zwolnieniach lekarskich (bez zwolnień lekarskich na dziecko), których łączny okres, to 690 dni (czy wyliczenie miesięcy nieobecności powinno nastąpić w taki sposób: 690 dni : 30 dni = 23 m-ce?, a co jeśli wynik jest z miejscami po przecinku np. nauczyciel był na zwolnieniach łącznie 584 dni :30 dni = 19,47 m-cy – czy zaokrągla się taki wynik wg jakiejś zasady i przepisów, czy wylicza dodatkowe dni „wykraczające” poza 19 m-cy?). Zakładając, że wyliczenie miesięcy jest prawidłowe, od 23 m-cy odejmujemy 6 m-cy, które z założenia art. 73 ust. 3 KN nauczyciel może być nieobecny, co daje wynik 17 m-cy. Co dalej? 1. Czy z całego okresu zatrudnienia 8 lat, 1 m-c, 15 dni odejmujemy 17 m-cy, co oznacza, że nauczycielka do okresu siedmioletniej pracy w szkole musi przepracować jeszcze 4 m-ce (zakładając oczywiście, że nie będzie w tym czasie na zwolnieniu)? 8 lat i 1 miesiąc = 97 m-cy – 17 m-cy = 80 m-cy, co daje 6 lat i 8 m-cy. 2. Czy 17 m-cy należy odjąć z 7 lat wstecz od zakładanej daty początku korzystania z urlopu dla poratowania zdrowia (a nie całego stażu pracy)? art. 73 ust. 4 KN: „Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia? 3. Czy zakładając, że urlop miałby się rozpocząć 1.06.2020 r. należy sprawdzić nieobecności wyłącznie z 7 lat wstecz od taj daty i rozpatrywać tylko okres 01.06.2013 – 31.05.2020?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Jestem nauczycielem języka polskiego w gimnazjum. W tym roku szkolnym mam godziny ponadwymiarowe. W dniach 12-14.11.2012 (pon.-śr.) i 24-26.11.2012 (sob.-pon.) brałam udział w szkoleniach zorganizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach udziału naszej szkoły w projekcie edukacyjnym "eSzkoła-Moja Wielkopolska". Za te dni dyrektor nie wypłacił mi wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe (14 godz.). Uczestnicy tego szkolenia z innych szkół otrzymali wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Czy mój dyrektor słusznie pozbawił mnie wynagrodzenia za te godziny? Czy za udział nauczyciela w szkoleniach (obowiązkowych dla realizacji projektu) lub ze skierowania dyrektora pozbawia go wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe? Będę wdzięczna za interpretację prawną. Agata
- Nauczyciel zatrudniony w placówce feryjnej w ośrodku terapeutyczno-wychowawczym na 6,5/18 na umowie "A" oraz 2/18 na umowie "B". Chcemy mu przyznać 2h zajęć terapeutycznych oraz 2h zajęć rozwijających kompetencje emocjonalnej do umowy A. Czy jest to zatrudnienie w placówce nieferyjnej oraz jak to uwzględnić, jeżeli chodzi o porozumienie zmieniające umowę o pracę i urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na czas nieokreślony w wymiarze 10 godz na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze otrzymał 3 - miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę na podstawie art. 27 KN (ukończenie przez uczennicę 25lat). Czy nauczycielowi należy się odprawa w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę?
- Co się wlicza do zasiłku chorobowego nauczyciela do naliczenia podstawy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe