Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka, mając ukończony l stopień studiów wyższych, uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego w innej szkole. Do naszej placówki przyszła już z aktem nadania. Pracowała od 1.09.2018 r. do 31.08.2020 r. Pracując w naszej szkole, ukończyła studia II stopnia. Obecnie podjęła pracę w innej szkole i zwróciła się do dyrektora (w naszej placówce) o wydanie nowego aktu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego i uzupełnienie w nim swojego wykształcenia. Kto powinien taki akt poprawić? Placówka (my), w której nauczyciel uzupełnił wykształcenie? Czy placówka, w której nauczyciel uzyskał stopień awansu zawodowego? Jaką datę należy podać na akcie nadania stopnia awansu zawodowego? Czy numer na tym akcie ulega zmianie? Czy zostaje pierwotnie nadany?
Na podstawie art. 9f ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 nauczycielowi, który w trakcie pracy zawodowej uzyskał wyższy poziom wykształcenia niż określony w akcie nadania stopnia awansu zawodowego, dyrektor szkoły lub inny organ nadający stopień awansu, wydaje na wniosek nauczyciela nowy akt nadania odpowiedniego stopnia awansu zawodowego, uwzględniający uzyskany poziom wykształcenia. Dyrektor powinien więc zapoznać się z dokumentacją dotyczącą wykształcenia nauczyciela, która została przedstawiona w akcie nadania, oraz z potwierdzającą ukończenie studiów II stopnia. Po pozytywnym zweryfikowaniu tych informacji dyrektor szkoły, podczas pracy w której zostały uzyskane kwalifikacje, wydaje akt nadania z bieżącą numeracją obowiązującą w danej szkole, ponieważ wydaje nowy akt nadania – załącznik nr 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przedszkolu niepublicznym opiekunem nauczyciela ubiegającego się o stopień n-la mianowanego może być dyrektor przedszkola, który nie ma żadnego stopnia awansu zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w ubiegłym roku rozpoczął staż na nauczyciela dyplomowanego. W roku szkolnym 2017/2018 nie posiada pół etatu w jednej szkole: zbiera godziny w kilku szkołach na terenie gminy (6/18, 5/18,2/18,2/18) zgodnie z kwalifikacjami. Czy w tej sytuacji może kontynuować staż? Czy można potraktować te godziny łącznie jako 15/18 etatu zgodnie z kwalifikacjami jako podstawę do kontynuowania stażu na nauczyciela dyplomowanego? Czy może w tej sytuacji nauczyciel musi przerwać staż? Proszę o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w maju 2019 r. zakończył staż, został oceniony, oraz uzyskał stopień awansu. Jak wygląda kwestia "ważności" uzyskanej oceny?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel stażysta, który rozpoczął pracę od 1 września 2015r., przebywa na zwolnieniu lekarskim od 16 stycznia 2016 do 13 czerwca 2016. Czy w takim przypadku staż zostaje przedłużony o okres zwolnienia? Czy nauczycielka musi rozpocząć ponowny staż od 1 września 2016r.?
- Mam dwie nauczycielki w przedszkolu przebywające na zwolnieniu ciążowym. Jedna z nich jest w trakcie stażu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego a druga na nauczyciela mianowanego. sytuacja jest taka, że nauczycielki w trakcie stażu skorzystały z urlopu okolicznościowego - tzw K14 na dziecko. Pytanie moje brzmi: czy w związku z tym urlopem na dziecko K 14 staż uległ przerwaniu? Czy jest to powód do wstrzymania stażu tym nauczycielkom?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe